شنبه, 23 آذر 1392 ساعت 00:01

آمریکا بر تداوم تحریمهای نفتی و بانکی ایران اصرار دارد

نوشته شده توسط  KarizNew
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: در متن توافق‌نامه ژنو آمده است که تنها تحریم‌های هسته‌ای برداشته می‌شود و باید توجه داشت تحریم‌هایی که ایران را دچار مشکل کرده تحریم‌های نفتی و بانکی است.

آمریکا بر تداوم تحریمهای نفتی و بانکی ایران اصرار دارد "فؤاد ایزدی" در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی ،[1] با اشاره موضوع تحریم‌های ایران و بحث لغو شدن یا نشدن آن گفت: در متن توافق‌نامه ژنو آمده است که تنها تحریم‌های هسته‌ای برداشته می‌شود و باید توجه داشت تحریم‌هایی که ایران را دچار مشکل کرده تحریم‌های نفتی و بانکی است.
 
وی ادامه داد: در جلسه‌ی "hearing" یا استماع که در 3 اکتبر، 11 مهر در کمیسیون روابط خارجه سنای آمریکا برگزار شد، یکی از سناتورها از "وندی شرمن" این سوال را پرسید که با توجه به مذاکرات هسته‌ای ایران آیا این موضوع مطرح خواهد شد که تحریم‌های نفتی و بانکی برداشته نمی‌شود؟
 
ایزدی افزود: شرمن در پاسخ به این سوال اشاره کرد که تحریم‌های اصلی باقی خواهد ماند، در دو هفته اخیر نیز شاهد هستیم مقامات آمریکایی بر ادامه پیدا کردن تحریم‌های اصلی تاکید کردند.
 
این کارشناس مسائل بین‌الملل تصریح کرد: در متن توافق‌نامه قید کردن واژه هسته‌ای در کنار تحریم‌ها بسیار مهم و استراتژیک است زیرا اگر قید نشود، به منظور برداشته شدن تحریم‌های کلی است و اگر واژه هسته‌ای ْآورده شود بر اساس نوع ادبیاتی که در متن قانون تحریم وجود دارد، تحریم های اصلی برداشته نمی‌شود.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: جان کری در جلسه استماع 10 دسامبر بارها به این نکته اشاره کرد که غنی سازی ایران مشروط به توافق طرف مقابل است و تحریم‌های اصلی برداشته نخواهد شد.
 
انتهای پیام/

References

  1. ^ سیاست خارجی ، (www.yjc.ir)
خواندن 1074 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.