جمعه, 22 آذر 1392 ساعت 09:40

خدمت سربازی خارج از مرزها در دستور کار شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

نوشته شده توسط  KarizNew
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کارشناس ارشد مرکز آموزش و پژوهش‌های بین‌المللی وزارت امور خارجه اظهار داشت: پروژه خدمت سربازی خارج از کشور براساس توانمندی‌ها، تخصص‌ها و نیازهایی که در مجموعه‌های مختلف کشور در خارج از مرزها در بین ایرانیان مقیم وجود دارد، اجرایی خواهد شد.

خدمت سربازی خارج از مرزها در دستور کار شورای عالی ایرانیان خارج از کشور علیرضا رجایی در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی [1]؛ درباره برنامه‌های شورای عالی ایرانیان خارج از کشور وزارت خارجه در خصوص انجام خدمت سربازی در خارج از ایران، گفت: پروژه خدمت سربازی خارج از کشور در دستور کار دبیرخانه شورای عالی ایرانیان خارج از کشور وزارت خارجه قرار گرفته و هم‌اکنون این نهاد به جمع‌بندی مثبتی نسبت به این طرح رسیده است.  
 
وی تصریح کرد: نهاد شورای عالی ایرانیان خارج از کشور در حال پیگیری مباحث چیدمانی، اقدامات عملیاتی، امنیتی و حفاظت سیستمی این پروژه است.  
 
کارشناس ارشد مرکز آموزش و پژوهش‌های بین‌المللی وزارت امور خارجه اظهار داشت: پروژه خدمت سربازی در خارج از کشور براساس توانمندی‌ها، تخصص‌ها و نیازهایی که در مجموعه‌های مختلف کشور در خارج از مرزها در بین ایرانیان مقیم وجود دارد، اجرایی خواهد شد.  
 
رجایی افزود: براساس این طرح از تعامل، کمک، مساعی و دستاوردهای ایرانیان علاقه‌مند استفاده خواهد شد.  
 
مشاور شورای عالی ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه بیان داشت: رایزنی و مکاتبه با نیروهای مسلح برای راه‌اندازی این پروژه انجام شده و کارگروه‌ها بر روی آن کار می‌کنند، البته در گذشته این طرح به دفتر مقام معظم رهبری و شورای عالی امنیت ملی نيز فرستاده شده و در حال پیگیری مستمر هستیم.  
 
کارشناس ارشد مرکز آموزش و پژوهش‌های بین‌المللی وزارت امور خارجه در پایان خاطرنشان کرد: این طرح در زمره مباحث هویتی و علقه‌ای هموطنان خارج نشین به کشور به حساب می‌آید که می‌توانند به صورت داوطلبانه خدمت سربازی را انجام دهند.  

انتهای پیام/

خواندن 847 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.